Deși inițial a fost stabilit ca termen pentru acțiunea de dezinsecție terestră 31 iulie, conducerea Giurgiu Servicii Locale anunță că această activitate va fi prelungită până pe 4 august, inclusiv.
Cauza este legată de termperatuile extrem de ridicate din ultimele zile care nu au permis dezinsecția decât la primele ore ale dimineții.
Până în prezent, au intrat în acest program toate parcurile, cartierul Tineretului, șoseaua Bucuresti- partial (până la spital), zona Decebal, maine se va acționa in Negru-Vodă, urmand să se continue pe șoseaua București până la Alei, dar și în cartierul Policlinică.
Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către